Yıldız: İhraç edilmedim, istifa ettim

İşadamı Muharrem Yıldız, MHP’nin genel başkan imzasıyla ihraç edildiğinin ulusal ve yerel basın aracılığıyla duyurulmasına tepki gösterdi.
Bu haber 2015-08-15 20:37:38 eklenmiş ve 887 kez görüntülenmiştir.

Yıldız, aksine kendisinin istifa ettiğini bu istifasına rağmen basında ihraç edildiği yönünde haberler yaptırılarak olayın çarpıtıldığını söyledi. Yıldız ayrıca, şahsına yöneltilen suçlamanın kendisinin haberi dahi olmadan tebligattan 10 gün önce ulusal basına haber yapılmasının da suç teşkil ettiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Kars’tan 2’nci sıra milletvekili adayı gösterilen fakat adaylıktan sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Muharrem Yıldız, MHP’den ihraç edildiği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Yıldız, kendisinin partiden ihraç edildiği yönünde haberlerin kamuoyuna sunularak haksız bir saldırıya maruz bırakılmasının amaçlandığını, bugüne kadar kentte yaptığı hizmetlerin bile bir bilinmezliğe doğru itilmesine yal açılmaya çalışıldığını belirtti. MHP’nin 7 Haziran seçimlerinde vekil çıkaramamasının sorumlusunun kendisi olmadığı, partinin bu sorumluları bulma gayreti içinde olması gerekirken neden hedef tahtası haline getirilmeye çalışıldığını anlayamadığını da ifade etti. Yıldız, bu süreçte oynanan oyunların olduğunun bilinmesini de isteyerek herkesin önce iğneyi kendisine sonra da çuvaldızını başkasına batırmasını bilmesi gerektiğini vurguladı.

Yıldız istifa dilekçesinde; “MHP Kars İl Başkanlığı Disiplin Kurulu’nun tarihsiz yazısı ile MHP genel merkezinin ve MHP Kars İl Başkanlığı’nın 13/7/2015 tarihli yazısı üzerine parti tüzüğünün 71. 78’e 4/e, 79 ve 81. maddeleri gereği parti üyeliğinden tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılmam talebi ile disipline sevk edildiğim ve yine ve bu maddeler gereği savunmam istenmektedir. Ancak tarafıma yöneltilen suçlamanın ne olduğu belirtilmemiştir. Sanırım tarafıma yöneltilen somut bir suç isnadı olmadığından gerek olsa ki bu suçlamalar açık bir şekilde tarafıma yöneltilmemiştir. Şahsıma yöneltilen suçlamanın benim haberim dahi olmadan tebligattan 10 gün önce ulusal basına haber yapılması, kesinleşmeyen bir kararın basına verilmesi suç olduğu gibi, toplumun ve sevenlerimin nezdinde şahsımın yıpratılmaya çalışılması, kişilik haklarıma bir saldırı ve onur kırıcı bir tutumdur. Bu kesinleşmemiş kararı kesinleşmiş gibi yalan haber yaptıranların hakkında da maddi ve manevi tazminat davası açma hakkına sahip olmama rağmen yine de tarafıma yöneltilecek her hangi bir suçlama olmaması ise benim için önemlidir ve yine bu sebeple partime ve partili arkadaşlarımı rahatlatmak, ülkücü vicdan ve kamuoyu nezdinde zor duruma düşmememiz ve de gördüğüm lüzum üzerine Milliyetçi Hareket Partisi parti üyeliğinden istifa ediyor, gereğinin yapılmasını talep ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Muharrem Yıldız, daha sonra şu ifadelerde bulundu:

“Karsspor başkanlığı, çeşitli sivil toplum örgütleri başkanlığı yapan biri olarak, sıralamanın özensiz olması sebebiyle kamuoyu, bu sıralamada hayret içinde kalmış ve buna rağmen partimi ve diğer aday arkadaşlarımın rahat çalışması için Milletvekili adaylığından çekilmiş bulunmaktayım. Ancak mevcut sıralama dolayısıyla seçim sonucunu tahmin etmekte pek zor değildi. Neticede de öyle oldu. Partimiz büyük bir hezimete uğratıldı. Bunun sorumluları bulunmalı ve cezalandırılmalı iken tarafımın disiplin kuruluna sevk edilmesi de ayrıca düşündürücüdür. Ayrıca, 25 yıldır mensubu bulunduğum en alttan en üste kadar bir çok görevlerde bulunan ve bu görevlerden hep başarı ile çıkmış, bu uğurda hiç düşünmeden servetini feda etmiş, aylarca evinden ve ailesinden ayrı kalmış, mensubu olduğum partiye hiçbir zaman gölge düşürecek hata veya davranışlarda bulunmamış bir ülkücü olarak şahsıma hiçbir tebligat yazılı veya sözlü olarak bildirilmeden bilinçli olarak ulusal basında ‘Muharrem Yıldız Genel Başkan imzasıyla partiden ihraç edildi’ diyerek haber yapılmasından 10 gün sonra Kars İl başkanlığının 13/7/2015 tarihli yazısı üzerine parti tüzüğünün 71. 78’e 4/e, 79 ve 81. maddeleri gereği parti üyeliğinden tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılmam talebi ile disipline sevk edildiğim ve yine ve bu maddeler gereği savunmam istenmesi manidardır.”

MUHARREM YILDIZ’IN MH İÇERİSİNDE, TEŞKİLATLARDA ALDIĞI GÖREVLER

Esenyurt Ülkü Ocakları Başkanlığı 1996-2000 yılları arası:
Esenyurt MHP Belde Başkanlığı 2000-2011
MHP İstanbul İl Yöneticiliği 2003-2004
MHP İstanbul İl Başkan yardımcılığı 2004-2006
MHP MYK üyeliği 2012-2015
MHP’nin tek sesi olan BENGÜ TÜRK TV’nin sorumluğu Genel Başkan tarafından Muharrem Yıldız’a verildi. Yıldız da bu uğurda bir servet harcayarak görevini layıkıyla yerine getirdi ve getirmeye de devam ediyor.

MHP’DEKİ ADAYLIKLARI

1999 Yerel-Genel seçimlerinde Esenyurt Belediye Meclis Üyeliği adaylığı.
2004 yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye Meclis Üyeliği adaylığı.
2009 yerel seçimlerinde Esenyurt Belediyesi il genel meclis üyeliği 1. sıra adayı
2011 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekilliği Adaylığı
2014 yerel seçimlerinde MHP Küçük Sekmece Belediye Başkan adaylığı
2015 genel seçimlerinde Kars Milletvekili Adaylığı

KARS’A YAPTIĞI ETKİNLİKLEDEN BİR KAÇ ÖRNEK

Muharrem Yıldız MHP MYK Üyeliği görevinin yanı sıra Kars Serhat Boyları Derneği Başkanı olarak 10 binleri bir araya getiren sosyal projeler üreterek Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliğine Türkiye’den ve Türk Dünyasından temsilcilerle, ulusal ve yerel basını da bölgeye götürerek Sarıkamış şehitlerini Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtmak için çalışmalar yaptı ve bunda da başarılı olarak halkın takdirini kazandı. Yine Kars Serhat Boyları Derneği olarak bir ilki başlatıp 15 bin kişi ile birlikte sokak iftarı ve Ramazan eğlence programı düzenleyerek büyük beğeni topladı.
Bunlarla da yetinmeyip şehrin tek spor kulübü olan Karsspor’un tesislerine kilit vurulmuş, ne bir hocası, ne futbolcusu kalmamış, sahipsiz bırakılmış, 7 milyon TL’nin üzerinde bir borca saplanmış Karsspor’u sahiplenip kulüp başkanlığı görevini üstlendi. Kısa sürede tesisleri onarıp 5 yıldızlı bir spor tesisi getirip hocasından futbolcusuna bütün kadroyu tamamlayıp Kars’a yakışır bir şekilde ligde mücadeleyi başlattı. İlk haftalarda seyirci ve taraftar sayısının 100-150’lerde olduğu bir Karsspor’dan ligin 5. haftasında 7 bin taraftarla yağmura, kara, soğuğa rağmen sezonu tamamladı.
Karsspor’a sahip çıkmasından dolayı taraftar grubunun yüzde 95’inin ve Kars halkının takdirini toplayarak insanların sevgi, saygı ve güvenini kazandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ESENYURT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA