Ülbeği: Halkın üzerinden karanlık eller çekilmeli

Yapılan genel seçimi değerlendiren iş adamı ve siyasetçi Davut Ülbeği, “Ülkedeki kardeşlik meşalesini güçlendirip daha da iyi bir ülke haline getirmeliler” dedi.
Bu haber 2015-06-22 19:38:07 eklenmiş ve 1076 kez görüntülenmiştir.

İş adamı ve siyasetçi Davut Ülbeği gazetemize yaptığı açıklamada, “Türkiye’de seçimler genelde kavgayı, huzursuzluğu ve sataşma ortamını sevmezler. Eski iktidarların istikrarsızlığından nefret eden insanlar kızgınlığından dolayı AKP’yi birinci parti haline getirdiler ve istikrarlı olabilmesi için yerelde ve genelde aynı potansiyel tercihini hep AKP’den yana kullandı.

AKP’de siyaseten zirvede olanlar bunu çok doğru kullanamayıp toplumu tekrar küstürdüler. Bu son genel seçimlerde halk “Bizler bu ülkede kardeşçe yaşıyoruz, kimse kimseyi ötekileştirmesin” diyerek çok sağlıklı, yerinde ve zamanında bir uyarı yaptı.

Bu uyarı sonucunda HDP’nin barajı aşmasıyla birlikte koalisyonu kurma sorunu kirli pazarlıklar ve kirli hesaplaşmalara dönmüş durumda.

Sayın Selahattin Demirtaş’ın çağrısı, “Bu ülkenin huzurlu ve mutlu olması için kim hükümet kurarsa kursun devrimci, demokrat ve aydınların bize vermiş olduğu desteğin ahlaki prensibi gereği, biz bu ülkeyi tekrar seçime ve kaosa sokmamak için insanlık temeli olan taleplerimiz ve düşüncelerimiz doğrultusunda desteğimizi sunup hiçbir hükümette yer almamak kaydıyla katkı sunarız” demesine rağmen diğer partilerde % 13.5 oy alan HDP’yi parlamentonun içinde yokmuş gibi kirli düşünce ve dayatmaları sergilemekte olup kendilerine oy veren kitleyi hayal kırıklığına uğratmakla birlikte bu güzelim ülkenin de sorunlarını eskiden daha da fazla bir sorun haline getirip, “Küçük olsun benim olsun” mantığı ile kendilerini siyasette yaşatmaya çalışıyorlar.

Benim duygu ve düşüncem ise, bu toplum eğer bu kadar dengeli bir oy dağılımı yapmış ise herkesin bir birinin iradesine saygı duyarak eski düşmanlıkları, kini ve kavgayı bir tarafa bırakarak bu ülkedeki kardeşlik meşalesini güçlendirip daha da iyi bir ülke haline getirmeliler.

Olası bir erken seçimde yada seçim yenilenmesinde artık Türkiye’de baraj problemi kalmaksızın HDP oylarını % 20 çıtasına çıkaracağı bilinmeli.

Hiç kimse meydanlara çıkarak, “Tek başımıza iktidar olmayınca ülkenin hali böyle oluyor” diye çığırtkanlık yapmayacak. Toplum, bu işin sebebi sizlersiniz diye çok sert bir şekilde cevap vereceğini bilmeli.

Esenyurt yereline geldiğimizde ise, seçim sürecinde insanlar bir biri ile siyasi ve politik polemikler yaşamış olabilir. Herkes kendini bir yerlerde ifade etmesine rağmen perde arkası öyle görünmüyor. İnsanları diline, dinine ve rengine göre kutuplaştırmak iyi olmamakla birlikte yaşadığımız seçimde Esenyurt Belediyesinde meclis üyeliği yapıp AKP cephesinde görünen ve AKP’de fiilen görev yapan Kürtlerinde çevreleri ve tabanı çok ciddi anlamda HDP’ye desteğini sunmuştur.

Bundan dolayı hiç kimse, birileri bir yerlerde siyaseten konumlanmışsa onları ayrıştırıp hor görme ve karşı düşüncedeymiş gibi görmemeli. Çünkü yeri ve zamanı gelecek hepimizin bundan sonra bir birimize çok ihtiyası olacaktır” dedi.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ESENYURT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA