Öğüt ve Kaya’yı 2 bin araçlık konvoy karşıladı

CHP Ardahan Milletvekili ve milletvekili adayı Ensar Öğüt ile 2. sıra adayı Sezgin Kaya seçim çalışmalarına başladı.
Bu haber 2015-04-21 21:47:29 eklenmiş ve 896 kez görüntülenmiştir.

7 Haziran 2015’te yapılacak Genel Seçim öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili ve milletvekili adayı Ensar Öğüt ile 2. sıra adayı Sezgin Kaya seçim startını vermek için geldikleri Ardahan’da 2000 araç, binlerce kişi tarafından karşılandılar. 

Öğüt ve Kaya, Çamlıçatak köyü mevkiinde başta Merkez olmak üzere Damal, Hanak, Çıldır, Posof ve Göleli binlerce vatandaş tarafından sevgi gösterileri ile karşılarken, karşılama töreni boyunca araçlar kilometrelerce konvoy kuyruğu oluşturdular.

Coşkulu bir kalabalık eşliğinde ve güne kadar görülmemiş bir kalabalık tarafından şehre ayak basan Milletvekili adayları, şehir turu ile vatandaşları selamladıktan sonra, Dursun Akçam Kültür Merkezi’nde partililere ve vatandaşlara hitap etti. Vatandaşların yoğun sevgi gösterilerinde bulunduğu adaylar Dursun Akçam Kültür Merkez’inde seçmenlerine seslendi.

Burada konuşma yapan CHP İl Başkanı Fevzi Uygur, “Cumhuriyet Halk Partisi demek özgürlük ve emek demektir, insanca, kardeşçe, halkça yaşamak demektir. Aday adaylığı sürecinde bazı sıkıntılar oldu. Bu kavga sen ben kavgası değil, bu ülke kavgasıdır. Onun için herkes tarihi sorumluluğu bilecek ve bu mücadelede ellerini taşın altına koyacaktır. Bu tarihi bir gün ve görevdir, bundan kaçmak olmaz” dedi.

 

GENÇLERİN TEMSİLCİSİ SEZGİN KAYA 
İl başkanı Fevzi Uygur’un konuşmasının ardından kürsüye çıkan CHP ikinci sıra adayı Hukukçu Sezgin Kaya ise yaptığı konuşmada, “Bu gün dargınlıkların, küskünlüklerin son bulduğu gün olması gerekiyor. Ben kendi adıma hiçbir şey istemiyorum, ben bu ülkenin gençliği adına bir şeyler istiyorum. Yaşasın sol, yaşasın sosyal demokrasi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.

 

ÖĞÜT’E YOĞUN SEVGİ SELİ 
Daha sonra kürsüye çıkan CHP Milletvekili Ensar Öğüt’e partililer yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Tezahüratlar eşliğinde kürsüde yerini alan Öğüt, “Cumhuriyet Halk Partisini burada büyüteceğiz ve artık şunu herkes bilsin Cumhuriyet Halk Partisinin sancağını Ardahan’a 2-0 ile dikeceğiz. Bu sayede 2002’nin rövanşını alacağız. 2002 yılında kardeşim Volkan Sinan’ın milletvekilliğini 230 oyla kaybettik. Ama şimdi çok titiz davranacağız ve 2002 yılının rövanşını alıp genç bir arkadaşımızı meclise taşıyacağız ve Genel Başkanımızın dediği gibi sinmeyeceğiz, susmayacağız, korkmayacağız. Bunun için hep birlikte olağanüstü bir çaba içerisinde olacağız” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA