Bozkurt: Önemi bir sınavın eşiğindeyiz

CHP istanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Kemal Deniz Bozkurt, düzenlediği basın toplantısı ile hem aday adaylığına hem de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Esenyurt Kuzey Kafede dün sabah gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan Bozkurt, milletvekili adaylarını belirlemek için alınan önseçim kararının önemine vurgu yaptı.
Bu haber 2015-03-19 23:01:50 eklenmiş ve 692 kez görüntülenmiştir.

Konuşmasında Türkiye’nin çok kötü yönetildiğini ileri süren Bozkurt, CHP’nin sorunları çözecek parti programı ile iktidara talip olduğunu söyledi. Bozkurt, “Plansız büyüyen bir Türkiye, borçla yürüyen bir ekonomi ve üretim yok. Türkiye sanayisinin büyük bölümünü yabancı sermayeler oluşturuyor, eğitim sistemimiz deneme tahtasına döndü. İç barışımız ciddi tehlike altında, vatandaşlarımızın büyük bir bölümü borç batağında, işsizlik oranları ise her geçen gün biraz daha artıyor. Eskiden “kadını yaşama daha çok nasıl katarız?” diye tartışırken şimdi artan kadın cinayetlerini tartışır hale geldik. Gençlerimizin durumu ortada, ne kadar gerekli olacağı tartışılmadan sadece vatandaşların gözünü boyamak ve işsizlik miktarını az göstermek için açılan üniversiteler, bu üniversitelerden mezun işsiz gençler, artık işlevsiz hale gelen sağlık sistemi ve talimatla yürüyen hukuk sistemi. Liyakatle değil itaatle yapılan bürokrat atamaları, saraylarda yaşayan ve maalesef bu olup biten bütün olumsuzluklara rağmen aile efradı ile saraylarda mutlu mesut yaşayan ve AKP’nin parti sözcülüğünü yapan bir Cumhurbaşkanımız var. Ama halkımız asla umutsuzluğa kapılmasın, CHP olarak felsefemiz ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm olacak olacak parti programımız ile iktidara talibiz. Şimdi bu programı hayata geçirecek kadroları oluşturma zamanıdır” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR SINAVIN EŞİĞİNDEYİZ

29 Mart’ta yapılacak olan Önseçim’e de dikkat çeken Bozkurt, 124 aday adayının yarışacağı seçimin hem CHP açısından hem de Türkiye açısından çok önemli bir sınav olacağını söyledi. Önseçim’de adayların liyakatten ziyade eş, dost ve akraba özellikleri ile değerlendirilmesinin büyük bir hata olacağını ifade eden Bozkurt, şöyle konuştu: “Yıllardır uygulayamadığımız ön seçim ile milletvekili Kadrolarımızın bir bölümünü belirlenme şansını yakalamış bulunuyoruz. Partimiz ve ülkemiz açısından çok önemli bir sınav yaşayacağız. Bu sınavdan sadece tanıdık eş dost veya başka nedenlerle yanlış kadrolar oluşturursak hem seçimi kaybederiz hem de ön seçim uzun bir süre uygulanmamak üzere yine tozlu raflara kaldırılır. 

PARTİLİLERİMİZ ÇOK İYİ ARAŞTIRMA YAPMALI

Ülkemizin geleceği ve partimizin başarısı açısından partililerimizden çok iyi araştırarak seçim yapmalarını rica ediyorum. Ben, partililerimizin adaylarını belirlerken,  geçmişinde herhangi bir soru işareti olmayan, ülkemizin değişik bölgesindeki vatandaşlarına hitap edebilecek, toplumda karşılığı olup varlığı ile partimizin oyuna önemli miktarda yeni oy katacak, bilgi birikimi ile partimizin programlarını halka aktarabilecek, bu örgütte hizmet ederek kendini ispat etmiş, örgütün ve halkın ne istediğini bilen örgüt emekçilerinden seçeceğine, kadın ile genç dengesini kuracağına ve cesaretle gerçekleri herkese haykıracak yürekli insanları öne çıkaracağına inanıyor, o günü umutla bekliyorum. 

O GÜN CHP’NİN İKTİDAR OLACAĞI GÜNDÜR

İşte arkadaşlar o gün CHP’nin iktidar günüdür, Türkiye’nin aydınlık geleceğe yelken açma günüdür, barış ve kardeşlik günüdür. Aynı zamanda artık ön seçimin bir zorunluluk olduğunun tescilidir. Tabi bu sınavdan başarılı çıkmamız durumunda artık bu çağdışı siyasi partiler kanunu ve seçim kanununun yaşaması da mümkün olmayacak. Bu da vatandaşların kendini temsil edecek adayları direk belirlemesinin yolunu açacaktır.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ESENYURT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA