Gürsel Doğru Adaylık için destek istedi

CHP İstanbul 3’üncü bölgeden Milletvekilli aday adayı olan Gürsel Doğru, Ardahan Kültür Evini ziyaret etti.
Bu haber 2015-02-25 18:50:17 eklenmiş ve 737 kez görüntülenmiştir.

Ardahan Kültür Evi’nde, Yönetim Kurulu ve hemşerileriyle istişarede bulunan Doğru, “Partimiz de bize bu görevi layık görürse size ve bölge insanımıza layık bir aday olacağım” dedi. TESKOOP İşçi Sendikası Şube Başkanlığı, 2007-2014 yılları arasında yine TESKOOP İş Sendikası Genel Başkanlığı, Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği ve Avrupa Dünya Delegesi (UNI EUROPA) olan Ardahan-Göleli Gürsel Doğru 7 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerinde CHP İstanbul 3’üncü bölgeden milletvekili aday adayı oldu. Başvuru yapmadan önce hemşerilerinden destek isteyen Doğru, ilk olarak İstanbul Ardahan Kültür Evi Derneği’ni ziyaret etti.

Kendi evimden başlamak istedim

İstanbul 3’üncü bölgeden Milletvekili aday adayı olan Gürsel Doğru, Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Başvuru yapmadan önce hemşerilerini ziyaret ederek onların fikirlerini almak istediğini söyleyen Doğru, “Sizlerinde bildiği üzere uzun yıllardır TESKOOP Sendika Şube Başkanlığı ve ardından 7 yıl Genel Başkanlığını sürdürdüm. Siyasete aktif görev alma düşüncemden dolayı TESKOOP Genel Başkanlığından istifa ettim.  Uzun süre farklı sendikalarda uluslararası görevlerde de bulumdum ve bugün gelinen noktada CHP’den 3’üncü Bölge Milletvekili aday adaylığı için müracaat etmeyi planlıyorum. Müracaat etmeden öncede siz sevgili hemşerilerimizin görüşlerini ve fikirlerini almayı uygun buldum. Öncelikle kendi evimden başlamak istedim. Ben Ardahan Göleliyim. Bu yolu da sizlerin vereceği güçle, destekle yürümek istiyorum. Partimiz de bize bu görevi layık görürse, sizlerle birlikte hem sizlere yakışır hem de bölgemize yakışır bir aday olacağıma emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Evinize hoş geldiniz. Çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum

Gürsel Doğru’nun destek ziyaretinden ve aday adaylığından duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi: “Biz kimliğinde Ardahan yazan bütün hemşerimize elbette ki sonuna kadar destek olacağız. Siyasi partilerimize eşit mesafedeyiz. Gürsel Doğru’yu çıkmış olduğu bu yolda yalnız bırakmayacağız ve destek olacağız. Kendisine İstanbul Ardahan Kültür Evi yönetimi olarak başarılar diliyoruz” dedi. Sözlerine devam eden Çiftçi; “Ardahanlı hemşerilerimizin aktif olarak siyasette olması bizleri onurlandırıyor. Gürsel Doğru’da uzun yıllar Sendika Genel Başkanlığı görevi yapmış, bir hemşerimiz ve üstleneceği bu görevi de en iyi şekilde yerine getireceğine inancımız tamdır. TBMM’de ne kadar çok hemşerimiz olursa elimizde o kadar güç olur. Bu anlamda kendisini tebrik ediyorum. İlk ziyaretini Ardahan Kültür Evi’ne yaptığı içine teşekkür ediyoruz. Evinize hoş geldiniz. Çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Farklı partilerden aday adayı olmamız bizim zenginliğimizdir

Ziyarette söz alan Kültür Evi Yönetim Kurulu Üyeleri de tek tek söz alarak Gürsel Doğru’yu tebrik etti ve başarı dilek ve temennisinde bulundu. Üyeler, Ardahanlıların daha iyi konumda olabilmeleri açısından hemşerilerine destek olacaklarını ifade ettiler. Ardahan Kültür Evi Başkan Yardımcısı ve AK Parti 3’üncü Bölge Milletvekili aday adayı olan Veysel Karatay’da ziyaret esnasında toplantıya katılım sağladı. Karatay, hemşerisi Gürsel Doğru’ ya başarı dileyerek; “Farklı partilerden aday adayı olmamız bizim zenginliğimizdir.  Hemşerilerimizin kendilerine yakın farklı olan partilerde aday olmaları bizi güçlendirir” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ESENYURT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA