Karatay: Lider Türkiye Dünya Kenti İstanbul

Milletvekilliği aday adaylığının resmi başvurusunu yapan bölgemizin yakından tanıdığı sevilen İşadamı Karatay, “Lider Türkiye Dünya Kenti İstanbul” parolasıyla yola çıktığını vurguladı.
Bu haber 2015-02-21 18:41:22 eklenmiş ve 748 kez görüntülenmiştir.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılması planlanan genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden  Milletvekilliğine aday adayı olduğunu belirten İşadamı Karatay, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na resmi dilekçesini sundu. Daha sonra kısa bir açıklama yapan AK Parti Esenyurt ilçe kurucu üyesi ve Tay Sürücü Kursları, Tay Bilim Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Karatay, “Adalet ve Kalkınma Partisi, kurulduğu günden beri ‘Yeni Bir Türkiye’ ısrarıyla hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği projeleriyle dünya lideri olmuştur. Buna yönelik hükümetimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını belirlemiştir. Zaman, dışarıdan bakma, izleme zamanı değil, benim amacım bütün bilgi birikimimi ve enerjimi bu güçlü vizyona işadamı kimliğimin gücünü siyasi güçle birleşmesinden oluşacak sinerjiyi İstanbul’un hizmetine sunmak için aday adayı oldum” derken, yöneticisi olduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının desteğini alarak yola çıktığını, aday adaylığının 3. bölge ve Türkiye için hayırlı olması dileklerini sözlerine ekledi. 

“Oy Potansiyeli %55’in Üzerine Çıkacaktır”

Ülkenin (Yeni Türkiye) adıyla güçlü bir hedefe yöneldiğinin altını çizen Karatay, “3. Köprüyle, Kanal İstanbul'la, Marmara ve havaalanı gibi uluslararası camiada kalkınan güçlü bir Türkiye imajını tavan yapan projelerin tamamlanması daha da yükselişe geçirecektir. 2015 yılı genel seçimlerinden sonra daha da hızlandırılacaktır. AK Parti'nin bugünkü uluslararası siyasi platformda izlediği siyasi stratejisi ve yöntemlerinin Türkiye halkının yüzde 50-55'i tarafından takdir edildiğini, bu nedenle 7 Haziran genel seçimlerde Ak Parti oyunu %55'in üzerine çıkaracaktır” dedi.

“2015 Seçimleri Milat Olacaktır”

3. Bölgede ziyaret ettiği sivil toplum örgütlerinden tam destek alan Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı İşadamı Veysel Karatay;  aday adaylık sürecinde aldığım destek her geçen gün artarak devam ediyor. Bu n edenle partim beni aday gösterilmesi halinde 3. Bölge'de Ak partinin oyunun gözle görülür bir şekilde yükselteceğini dile getirdi. 100 bin sürücüye ehliyet vererek 3 bölgede yakın dostluklar kurduğunu ve adaylık sürecime AK Parti tabanı ve teşkilatların da olumlu baktığı dile getiren Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı İşadamı Veysel Karatay, “Lider Türkiye Dünya Kenti İstanbul” parolasıyla yola çıktığını ifade ederek, AK Parti'den milletvekili aday adayı olarak mevcut hükümetin belirlediği vizyonlarda siyasi anlamda görev almak istediğini, 2015 genel seçimlerinin bir milat olacağına da kaydetti.

“Gece Gündüz Çalışacağım”

Karatay, “İnsan ve yatırım kaynaklarının doğru zamanda ve doğru yerde kullanılmasına öncülük ederek etkili ve sürdürülebilir bir gelecek için, medeniyet ufkumuzun, merhametin ve insanlığın adalet yürüyüşünün İstanbul'daki temsilcisi olacağım. Zaman, dışarıdan bakma, izleme zamanı değil, bu vizyona katılma ve koşma zamanıdır. Yeni Türkiye'nin oluşmasında Sn. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Ak parti projelerine tam destek vermek için aday aday oldum. Partim seçilecek sırada bir yer verirse çevremle yakın dost arkadaşlarımla ve 100 bin ehliyet verdiğim ve Tay sürücü kursunun alisiyle gece gündüz çalışacağım” dedi.

Veysel Karatay Kimdir?

1970 yılında Ardahan İli Göle İlçesi Yanatlı köyünde doğan Veysel Karatay, ilköğrenimini Yanıtlı Köyü’nde, Orta öğrenimini Çayırbayı nahiyesinde, lise öğrenimini Göle 100. Lisesi’nde tamamladı. Yüksek Öğrenimini NİWPORT Ünveristesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü tamamladı. 1988 Yılında Esenyurt Göç eden Karatay; 1993 yılında Şen düğün salonlarını, 1998 yılında Esenyurt merkezli Tay Sürücü kursunu açtı. 2002 yılında Beylikdüzü, Bahçeşehir, Esenyurt, Büyükçekmece ilçelerinde 7 adet sürücü Tay Sürücü kursu şubelerini açarak, 20 yılda 100 bin sürücü belgesi verdi. 2011 yılında Esenyurt SRC Eğitim Merkezi ve Piko Teknik Değerlendirme Merkezini ve 2010 yılında da, Tay Bilim Kolejlini kurarak, hizmete açtı.

Görev Aldığı Kuruluşları

Esenyurt Spor Kulübü Başkan Yardımcısı, Ardahan Kültür Evi Başkan Yardımcısı, İstanbul Sürücü Kursları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul 3. Bölge Sürücü Kursları Dernek Başkanı, 1999 Yılında Esenyurt Fazilet Partisi Yönetim Kurulu üyeliği, 2002 Yılında Esenyurt AK Parti kurucu yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Karatay, Orta derecede Almanca biliyor. Evli ve 5 Çocuk babası.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ESENYURT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA