Sait Üstündağ: Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız

Kars Ardahan Iğdır Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkan yardımcısı Sait Üstündağ, düzenlediği toplantı ile bölgedeki kanaat önderlerini ağırladı.
Bu haber 2018-05-06 10:14:01 eklenmiş ve 552 kez görüntülenmiştir.
Çok sayıda sivil toplum kurulu temsilcisinin katıldığı toplantıda kouşan Üstündağ, önümüzdeki genel seçim ve yerel seçimi hatırlatarak, “Her iki seçimlerde hemşerilerimizin daha fazla öne çıkması için ne gerekiyorsa yapmalıyız” dedi.
Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’ndeki ofisinde Kars, Ardahan ve Iğdırlı kanaat önderlerini ağırlayan Sait Üstündağ, hemşeri dayanışmasının önemine dikkat çekti, önümüzdeki seçimlerde parti gösetmeksizin hemşerilerinin yanında olmaları gerektiğine vurgu yaptı.

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMALIYIZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Üstündağ, şöyle konuştu: “Değerli hemşerilerimiz, bugün burada toplanmamızın nedeni önümüzdeki genel ve yerel seçimlere ilişkin siz hemşerilerimizle fikir alışverişi yapalım istedim. Hem genel seçimde olsun hem de yerel seçimde olsun parlamentoya ya da belediye başkanlıkları ve meclis üyeliklerine aday olacak hemşerilerimize parti gözetmeksizin nasıl destek sunabiliriz, bizleri en iyi şekilde temsil edebilmeleri için neler yapabiliriz ve tüm bu noktalarda nasıl ortaklaşabiliriz bunları konuşalım istiyorum. Yarın bizlere “Kimse bana destek vermedi, kendi imkanlarımla seçildim” dedirtmemek için bu hemşerilerimizin yanında olmamız gerektiğine inanıyorum” 

HEMŞERİLERİMİZ PARLAMANTEOYA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE GİTMELİ
“Geçmiş örnekleri de göstermiştir ki beli makamlarda olan hemşerilerimizin yetkileri kısıtlı olabiliyor. Bizlere, yerelde ya da parlamentoda sorumluluk üstlenen hemşerilerimizin ellerini güçlendirmek, arkalarında, yanlarında olmak görevi düşüyor. Biz destek vereceğiz hemşerilerimize, hemşerilerimizin arkasında duracağız. Bugün aramızda Esenyurt’taki 39 muhtarın içinde yer aldığı Muhtarlar Derneği’nin başkanı olan değerli hemşerim Ahmet Kuzgun da var.  Takdire şayan bir noktada 39 muhtarın dernek başkanlığını yapıyor. Bunu da göz önünde bulundurarak sivil toplum örgütlerimizle sürekli bir araya geliyoruz, bahsettiğim konuları görüşüyoruz. Çünkü hassas bir dönemdeyiz, şu an hem vatanımızın Beka sorunu var hem de ekonomi sorunu var. Bir an önce parlamentoya hemşerilerimizi güçlü bir şekilde gönderip bu seçimi hayırlısıyla atlatmalıyız.” 

ESENYURTLU OLMAYAN, BURADA OTURMAYANA SICAK BAKMAYACAĞIZ
Bunun akabinde de yerel seçim var. Yerel seçimde de bizim için Esenyurt çok önemlidir. 35-40 yıldır Esenyurt’tayız, çamurlu günlerini biliriz. Hemşerimiz olmadığım müddetçe hangi partiden olursa olsun dışarıdan atanan, burada oturmaya adaylara sıcak bakmayacağız. Örneklerini yaşıyoruz, burada oturmayan, buraları bilmeyen insanlar bir yere getiriliyor, kapısına gittiğin zaman da seni tanımıyor, senin kim olduğunu, ne olduğunu, ağırlığını bilmiyor. Peki kimdir bu kişiler? Sadece birilerinin emriyle gelip koltuğa oturan, sadece sandalyesini ve makamını tanıyan kişiler bunlar. Onun için gerek ilçelerde olsun gerek il meclislerinde olsun hemşerilerimizin orada olması bizler için çok önemlidir.”

HEMŞERİLERİMİZİN ARASINDAN BELEDİYE BAŞKANLARI ÇIKARMALIYIZ
Burada da, bölgemizde de hemşerilerimiz arasından belediye başkanları çıkarmak için, hangi partiden olursa olsun elimizden geleni STK’lar olarak yapmalıyız. Kars, Ardahan ve Iğdır’lı STK’lar olarak, Muhtarlar derneği olarak bunları göz önünde bulunduralım, konuşalım.”

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK
Üstündağ’ın bu konuşmasının ardından katılımcılar da söz alarak gündeme ilişkin görüşlerini belirttiler. Toplantını ardından kısa bir açıklama yapan Üstündağ, “Hemşerilerimizle önümüzdeki seçimlere ilişkin fikir alışverişinde bulunduk. Bu tür toplantıları seçim arefesinde sık sık yapacağız ve İnşallah iyi bir noktaya geleceğiz” ifadelerini kullandı.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA