İGYAD’a Ziyaretler devam ediyor

Merkezi Esenyurt Şelale Plaza’da bulunan İstanbul Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (İGYAD)’a bugün ziyaretçi akını vardı.
Bu haber 2018-04-27 18:32:56 eklenmiş ve 268 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

TAY Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Karatay, Fiyaka Reklam Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO Meclis Üyesi Tarkan Kaya, Esenyurtlular Platformu Kurucusu Tanju Karakuş, Göle Samzelek Köyü Derneği Başkanı Gürbüz Kayıkçı, İYİ Parti Başakşehir İlçe Yöneticisi ve Mali Müşavir Serhat Karakoç İstanbul Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Derneği'ni ziyaret ederek yönetim kuruluna ve dernek üyesi gazetecilere başarılar diledi.

Ziyarette konuşan TAY Sürücü Kursları Yönetim Kurulu başkanı Veysel Karatay, Yerel Gazeteciliğin önemini belirterek, “Gazetecilik zor bir meslek, özellikle Yerel Gazetecilik daha zordur. Günümüz şartlarında halkın haber alma özgürlüğü ulusal basından çok, yerel basın’a kalmıştır. Bölgemizde takip ettiğimiz yerel gazeteci arkadaşlarımız, kısıtlı imkânlar, büyük fedakârlıklar ve özveri ile mesleğini icra etmeye çalışmaktadırlar. Dernek nezdinde bütün gazeteci arkadaşlarımı kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Fiyaka Reklam Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO Meclis Üyesi Tarkan Kaya ise, Toplumların örgütlü ve bir arada durmasının önemli olduğunu söyleyerek, “Gazeteci arkadaşlarımın büyük bir özveri ile mesleklerini yapmaya çalışmalarını takdirle izliyorum. Bu arkadaşlarımın İGYAD çatısı altında bir araya gelmesi bölgemiz için önemli bir kazanımdır. Bu vesile ile İstanbul Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Derneği başkanı Murat Abdullahoğlu’na, Yönetime ve Dernek Üyesi Gazeteci arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

İYİ Parti Başakşehir İlçe Yöneticisi ve Mali Müşavir Serhat Karakoç, “ Ülkemizin iki ay sonra yapılacak erken genel seçimde geçeceği büyük sınavda, en büyük görev mesleğini tarafsız yapan yerel gazetecilere düşmektedir. İstanbul’da ki yerel gazetecileri temsil eden İGYAD, bu süreçte önemli bir rol oynayacaktır. Dolayısıyla bu derneğe üye olan gazeteci arkadaşlarıma büyük görevler düşecektir. Hepsine başarılar dilerim” dedi.

Esenyurtlular Platformu Kurucusu Tanju Karakuş, “Bir Esenyurtlu olarak, böyle bir Derneğin Genel Merkezi’nin ilçemizde olması bizi gururlandırmaktadır. İGYAD başkanı Murat Abdullahoğlu’nu ve Yönetim kurulunu kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Dernek merkezine yapılan ziyaretten memnun kalan İstanbul Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Murat Abdullahoğlu, “Başta İstanbul’un en büyük ilçesi konumunda olan Esenyurt olmak üzere, 39 ilçede mesleğini hakkı ile yapan Gazeteci arkadaşlarımızın haklarını tam anlamıyla savunacak bir derneğe ihtiyaç duyulmaktaydı. Yerel Gazetecilerin sorunlarını ve sıkıntılarını savunma konusunda geçmişten gelen tecrübeli bir ekip ile İGYAD’ı kurduk. Amacımız mesleğini layıkıyla yapmaya çalışan Yerel Gazeteci ve yazar arkadaşlarımızı bir çatı altında toplayarak daha güçlü bir sivil toplum örgütü oluşturmaktır. Mesleğini seven, aşk ile yapmaya çalışan bütün Gazeteci ve Yazar arkadaşlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. Bugün Dernek Merkezimizi ziyarete gelen bir birinden değerli Yerel Basın dostlarına, Sivil Toplum Örgüt temsilcilerine, İş Adamlarına ve Siyasi Parti temsilcilerine teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.

Ziyarette İGYAD Başkanı Murat Abdullahoğlu, İGYAD Genel Sekreteri Hanifi Çelik, İGYAD Üyesi Gazeteciler Zafer Nalkıran, Cihan Beyaz, Erdal Karasansar, Selahattin Sakinoğlu’da hazır bulundular.

ETİKETLER : İGYAD Başkanı Murat Abdullahoğlu İGYAD Genel Sekreteri Hanifi Çelik İGYAD Üyesi Gazeteciler Zafer Nalkıran Cihan Beyaz Erdal Karasansar Selahattin Sakinoğlu TAY Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Karatay Fiy
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA