İSTANBUL BAL’A DOYACAK

ARDAFED Başkanı Fakir Yılmaz İGYAD’ı ziyaret etti.
Bu haber 2018-04-14 17:21:02 eklenmiş ve 377 kez görüntülenmiştir.

 

İGYAD’ın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Yılmaz, 4-8 Temmuz tarihlerinde Bakırköy Botanik Park’ta, 1. Botanik Park Bal Festivali’ni düzenleyeceğini söyledi.

 

Geçtiğimiz yıl Maltepe’de Ardahan Tanıtım günleri düzenleyerek, 1. Olmasına rağmen oldukça başarılı bir şekilde Ardahan’ı tanıtan ARDAFED Başkanı Fakir Yılmaz, yapacağı çalışmaları Yeni Umut Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Sakinoğlu’na açıkladı.

 

Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz, “Önceliğimiz her zaman Ardahan. Ardahan’ımızı nasıl daha güzel bir şekilde tanıtabilmemiz uğruna büyükten küçüğe tüm hemşerilerimizin fikirlerini alıyoruz. Bakırköy Botanik Park’ta yapacağımız 1.Botanik park Bal Festivalinde Bal’ı temsil eden tüm ürünleri barındıracağız. Tamamen halka hitap eden bir festival düzenleyeceğiz. Gerekirse bu konuda derneklerimize katkı sunup festivalimize katılmalarını sağlayacağız” dedi.

 

Sakinoğlu: “Kültürümüzü Kaz ve Futbol turnuvasından ibaret sanıyorlar”

 

Yeni Umut Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Sakinoğlu Ardahan adını taşıyan derneklere tepki göstererek, “Ardahan’ımızın adını kendi isimleri gibi görüp ona göre hareket edenler var. Sadece İstanbul’da Ardahan, Göle, Hanak, Damal, Çıldır, Posof ve bunların köy ismini kullanan dernekler var fakat bu dernekler bu güne kadar sadece kaz geceleri düzenlemek ile yetinmiş. Ardahan adını kullanan farklı federasyonlar veya Kültür Evleri de var bunlar sadece Kaz gecesi veya futbol turnuvası düzenlemek ile yetiniyorlar. Ardahan bu şekilde tanıtılmamalı. Bizim kültürümüz kaz veya futboldan ibaret değil. Ardahan Dernekler Federasyonu Fakir Yılmaz ile farklı bir ivme kazandı.  Geçtiğimiz yıl ilk olmasına rağmen oldukça ilgi çeken bir Ardahan Tanıtım günleri düzenlendi. Hava şartları ve tüm zorluklara rağmen başarılı bir şekilde gelen ziyaretçiler mutlu edildi. Bundandır ki ARDAFED şimdi de Ardahan’ın simgesi olan BAL’ın reklamını yapmak için 4-8 Temmuz tarihlerinde Bakırköy’de Festival yapıyor. Bu güzel projeye bütün Ardahan adını taşıyan Kaz’dan öteye gidemeyen derneklerimizi ARDAFED ile birlikte olmaya davet ediyorum” dedi.

ETİKETLER : Fakir Yılmaz Selahattin Sakinoğlu Bakırköy CHP BAL Festival
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA