Göle-Fed Dernekleri ağırladı

Göle Dernekler Federasyonu, Federasyonun Esenyurt merkezinde düzenlediği kahvaltılı toplantı ile üyesi bulunan köy dernek başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi.
Bu haber 2017-03-09 09:23:56 eklenmiş ve 1184 kez görüntülenmiştir.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıya Göle Dernekler Federasyonu üyesi Köye Dernek Başkan ve yöneticilierinin yanı sıra Esenyurt Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Kuzgun ve çok sayıda muhtar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Göle Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Kaya, “İstanbul Göle Dernekleri Federasyonu (GÖLE-FED) olarak yeni yerimizle beraber gönlümüzü dostlarımıza açtık. Kendi yerinize evinize hoş geldiniz. Bütün dostlara seslenmek istiyoruz; gelin bu çatının altına girelim. Çoğalmak, bilgiyi paylaşmak ve doğru işler yapmak adına bu çağrıyı yapıyoruz.

Dışarıda kalarak toplumsal sorunumuzu çözemeyiz. Dost meclisini kuralım, konuşalım, tartışalım ve çözüm bulalım. Bu büyük, güzide toplum için bir fidan da biz diktik. Buna herkes, eline aldığı bir damlada olsa, suyunu alıp gelmelidir ve bu fidanı sulamalıdır. Fidanımızı hep beraber sulayacağız ve meyveler verecek ve bu meyveler herkesin olacak. Bütün bu çabalarımızla ilk fidanlarımızı dikmeye başladık bile. Örneğin burs organizasyonu yaptık ve geleceğimiz olan üniversiteli gençlerimize katkıda bulunduk. Buna benzer organizasyonlar gerçekleştirebilmek adına da çalışmalarımız sürmektedir. Böylelikle, hepimizin desteğiyle birlikte bu yapı kendini yenilereyerek geri dönüşümlü olarak devamlılığı olan bir sistem kurmuş bulunmaktayız. Öneri-görüşlerinizle beslenerek beraber atacağımız adımların daha iyi ses getireceğine inanıyorum. Esenyurt köy içi Cumhuriyet Meydanı’ndaki federasyon yerimizde dostluğa, yeniden yerinden yürüyüşe çıktık. Dostlara kapımız sonuna kadar açık.

Bilgiyi, sevgiyi paylaşalım çoğalsın, acıyı paylaşlım azalsın diye. İlerideki çalışmalarımızı kamuoyuyla paylaşacağız. Ben burada sözü sayın genel başkan Ertekin Baysan’a bırakıyor” dedi.

Daha sonra söz alan Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ertekin Baysan, “Değerli federasyon üye dernek başkanlarım, bölgemizin muhtarları ve basın mensupları yeni yerimize hoş geldiniz.

Ben federasyonumuzu kısaca şöyle izah etmek istiyorum; sizlerin de iştirakiyle bir meşale yaktık.Tabii ki önemli olan bu varlığımızı süreklileştirmek ve geleceğe güzelliklerle dolu bir hizmet sunmaktır. Bizim üye dernekleriyle varlığımız kaçınılmazdır. Yapacağımız bütün faaliyetleri beraber yapacağız. Yeni yerimizi hizmete sunduk. 27 adet üye derneğimizle daha katılımlı üretken projelere imza atmak istiyoruz. Federasyon yerimizin bütün hizmet ünitelerini sağladık. Üyelerimiz yaz-kış burada sosyal olarak rahatlıkla ikame edilebileceklerdir. 24/04/2016 ilk genel kurulunu18 dernek 518 delegeyle çoşkuyla yapan federasyonumuz ilk yönetim kurulu toplantısını görev dağılımını (yürütme) gerçekleştirerek start verdik. Daha sonra 7 dernek daha bünyemize katılarak 25 üye dernekli federasyonumuz güçlenmeye devam etti.Halen üye olmak için müraacat eden derneklerimizi bünyemize katılması için çalışmalar devam ediyor. Yasal bütün vasıflarımızı yerine getirmemize rağmen bazı bürokratik engellerden dolayı ve yaz sezonu ile birlikte eylül e kadar çalışmamız istediğimiz hızda gitmedi ama YK rutin toplantı gündemini takip etti.Göle de her yıl düzenlenen Festival için çalışmalar ve görüşmeler ilgili kurum kuruluş ve basınla paylaşılarak ilçemizi ziyaretle beraber diyalog südürülmüştür.Bu yıl konu ile ilgili AR-GE çalışması yaparak Göle ye yakışır bir festival organize etmek çabamız vardır. Federasyonumuz çağrıldığı bütün organizasyonlara kurumsal katılım sağlamıştır. Bünyemizde komisyonlar kurduk Eğitim, kadın, geçlik, sağlık, ulaşım v.s. kadın komisyonumuzla iki etkinlik 24 kasım Öğretmenler gününü ve Dar bir meslek kahvaltılı toplantı hanımların güzel çalışmalarıyla beraber gerçekleştirtik.

Şimdi 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü için farklı vurgulu bir çalışma düşüncesi içerisindeyiz.Rutinin dışına çıkarak yeni birşeyler yapmak gayretimiz ve heyacanımıza sizlerinde katılım sağlamanızı bekliyoruz çünkü biz hep beraber varız.Bizim için olmazsa olmaz eğitim öğrenim bu yön çalışmamıza ağırlık vereceğiz. Çok duygulandığım ve boşa gitmeyen bir çalışmamız var. Kamu üniversitelerinde okuyan 4 yıllık lisans eğitimli olan üye derneklerimiz ve ilçemiz mensubu talep açan bütün öğrencilerimize bir nebze katkıda bulunmak adına burs imkanı sunabilmek bizi çok memnun etmiştir. İşin içine girdikten sonra çok saygın bir çalışma olduğunu iyiden iyiye fark ettik. Bu çalışma federasyon için gençliğin faydalı ve üretkenlik içine dahil olmasını sağlayacak ve bu kendini yenileyerek büyüyecektir. Hiç kimseden bir maddi destek almadan kendi aidat imkanlarımız ile federasyon başkan ve yönetim kurulunun çabalarıyla 1. Dönemi biraz teknik zorluklara rağmen çözümledik. 2. Dönem için hazırlığımızı yapmak üzereyiz. En kısa zamanda sonuç aldıktan sonra bu çalışmamızla ilgili bursiyerlerimizle, onların ebeveynleriyle ve siz dostlarla bunu bir toplu etkinlikle değerlendirecek, görüş alışverişinde bulunacağız. Dostluk ve dayanışma adına bu fidanın bir çınar olacağına bizimle beraber inanmamızı birbirimize güvenmekten başka imkanımızın olmadığına kanaat ediyorum.

Ayrıca Birlikten güç-kuvvet doğar. El ele verelim ve bütün zorlukları aşalım. Bu büyük toplum İstanbul gibi büyük bir metropolde hak ettiği yeri alamamıştır. Bundan sonra alabilmesi için bu çatı altında toplanarak başarılı işlere imza atacağına inancımı sizinle paylaşmaktan gurur duyuyorum. Davetli katılımcıların tamamının katılması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir, Diğer kurum kuruluşlarımız olan meslek odaları, siyasi mekanizmalar ve kamu kurumları ile istişare ve diyaloglarımızla süreklileştirerek devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda söz alan köye dernek başkanları ise, kurulan federasyona destek olmak için gerekli bütün çalışmaların yapılması gerektiğini vurguladılar.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ESENYURT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA