Oğuzhan Çoban; Tavrımız Net ve Açıktır

Türk-Yerel-Hizmet Sen Sendikası Sultangazi Belediye Temsilciliği darbe girişimine tepki göstermek amacıyla bir araya geldiler.
Bu haber 2016-07-30 21:34:11 eklenmiş ve 22148 kez görüntülenmiştir.

Türk-Yerel-Hizmet Sen Sendikası Sultangazi Belediye Temsilciliği üyeleri Sultangazi Belediyesi önünde toplanarak darbe girişimini protesto ederek, basın açıklaması yaptılar. Basın toplantısı demokrasi şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Türk-Yerel-Hizmet-Sen Sendikası Sultangazi Belediye Temsilcisi Oğuzhan Çoban, 15 Temmuz Cuma akşamı askeri üniformaya bürünmüş, ordu içinde kümelenmiş bir takım terörist unsurların ülke genelinde Türk Milletinin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve beraberliğine, demokratik yaşantıya darbe girişiminde bulunduklarını belirterek, “Bu adi kalkışma hareketi sivil, polis, asker demeden vahşice saldırılar gerçekleştirmiş ve birçok kişi bu hain saldırılarda darbe şehidi olmuştur. Türk-Yerel-Hizmet-Sen Sendikası Sultangazi Belediye Temsilciliği tavrımız net ve açıktır. Bu alçak darbe girşimi hükümetimizi, devletimize en nihayetinde milletimize yapılmıştır. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün sağcı, solcu, liberal olma günü değildir. Siyasileri beğenmeyebiliriz, fikirlerini, yaptıklarını tasvip etmeyebiliriz. Bunun  yolu ve yaklaşımı demokrasilerde sandıktır ve millet iradesidir. Devletin bütün kademelerinde yıllardır kümelenmiş cemaat veya adı her neyse buna benzer unsurlar bugün yaşadığımız acı olayları Türk milletine yaşatmıştır. Ülkenin yıllardır uğraştığı terör örgütlerinin yanı sıra cemaat gibi görünüp terör unsuru şeklinde hareket eden FETÖ veya başka bir yapılanmalara asla müsaade edilmemelidir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ancak bu ülkeye hainlik eden PKK, FETÖ veya DHKPC gibi örgütlerin temizlenmesi acilen şarttır ve gereklidir. Gizli veya alenen bu örgütlere sempati duyan sözüm ona devlet memurlarına darbe indirilmeli, tamamen kamudan izleri silinmelidir.

Darbeyi yapmaya çalışan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisinde yer alan teröristler olsa da, Türk Silahlı Kuvvetlerini kapsamamaktadır. TSK; Türk milletinin canıdır varlığıdır ve en büyük teminatıdır. Bu olaylardan sonra Mehmetçiğe daha fazla sahiplenmeliyiz. Daha fazla yanlarında olmalı ve moral vermeliyiz. İçlerine kadar sızmış bu vahşi örgütün onları temsil etmediğini hissettirmek bizim boynumuzun borcudur. Biz devletimizin ve hükümetimizin yanındayız. Ayrıca her ne şartta olursa olsun, bu teröristlerin karşısına kahramanca dikilen bu aziz millettin fertleri olarak, darbeci hainlere, tuzakçı teröristlere hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz.“ diye konuştu.

ETİKETLER : Oğuzhan çoban
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA