Ensar Öğüt: Çözüm demokrasi

Ensar Öğüt, CHP Genel Merkezi tarafından organize edilen “Cumhuriyet ve Demokrasi için Buluşuyoruz” Taksim mitingine katılım için çağrı yaptı.
Bu haber 2016-07-30 13:23:33 eklenmiş ve 20107 kez görüntülenmiştir.
 

İşte Ensar Öğüt'ün o açıklaması: 


Ülkemizde gerçek anlamıyla işlemese de ve işletilmese de parlamenter sistemin olduğunu ifade eden Öğüt, “dünyada en iyi sistem Cumhuriyet ve demokrasidir. Askeri darbeler ve cunta yönetimleri hem halk iradesine karşıdır hem de halkı mutlu edecek bir yönetim biçimi değildir. Askeri darbeler, silahlar gölgesinde halkın iradesinin gasp edilmesidir. 12 Eylül askeri Cuntasının açtığı yaralar hala sarılabilmiş değildir. Bu nedenle 15 Temmuz darbe girişimini kabul etmek mümkün değildir. Hem parlamento, hem halk hem ülkeye ağır bir darbedir. Zira, darbeler ve cuntalar dünyanın hiçbir yerinde başarılı olamamıştır. Hem halkını hem ülkesini perişan ederek yok olup gitmişlerdir. Bu yüzden, 15 temmuz kara bir leke, karanlık bir oyun ve herkesin lanetlemesi gereken bir girişimdir. Seçimle gelen seçimle gitmelidir. dedi.

DEMOKRATİK KURALLAR VE HUKUKTAN TAVİZ VERİLMEMELİ

Öğüt, hükümetin demokratik kurallar ve hukuk içinde kalarak darbecilere ve darbe zihniyetine karşı mücadele edilmesinin en doğru yol olduğunu ifade ederek, “ Parlamento devre dışı bırakılmamalıdır. Darbeciler yargılanırken, adil, hukukun işletildiği bir yargılama olmalıdır. Haksızlıkların olmaması için azami dikkat gösterilmelidir. Demokrasi ye ve ülkemize yakışanda bu olacaktır”dedi.
Cumhuriyet ve demokrasiye, parlamenter sisteme sahip çıkmak açısından 24 temmuz Taksim mitinginin önemine dikkat çeken Ensar Öğüt, vatandaşları mitinge davet etti.

ETİKETLER : Ensar Öğüt Ardahan darbe demokrasi Recep Tayyip Erdoğan Selahattin Sakinoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA