CHP'li Öğüt: Başbakanın Ardahan'a sözü var!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 21.22 ve 23. Dönem CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Başbakan Binalı Yıldırım'ın Ardahan'a tren hattı, Antrepol ve lojistik üstler yapılması konusunda sözü olduğunu belirterek, bunun takipçisi olacağını söyledi.
Bu haber 2016-07-11 10:15:11 eklenmiş ve 13620 kez görüntülenmiştir.

Ardahan Haber Merkezi Masasından Özkan Karakaya, Yunus Akçay ve Sezgin Uygar'ın Ankara'da ziyaret ettiği CHP 21.22 ve 23. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


ÖĞÜT: BAŞBAKAN YILDIRIM’IN VERDİĞİ SÖZÜN TAKİPÇÇİSİ OLACAĞIM

Öğüt: 'CHP Ardahan Milletvekilliğim döneminde Ardahan'ın kalkınması için sorun ve sıkıntılarının giderilmesi için verdiğim birçok soru önergesinden biride Kars Tiflis Bakü Demiryolu hattının Ardahan'dan geçip-geçmeyeceği konusundaydı. Şimdiki Başbakan sayın Binali Yıldırım dönemin Ulaştırma Bakanı olması nedeniyle soruma bizzat kendisi cevap vermiş ve beni Bakanlığa davet ederek konu hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

O zamanda kamuoyu ile paylaştığım bu bilgi şimdi yeniden gündeme gelmek zorunda çünkü Sayın Yıldırım'ın Ardahan'a sözü var. Kars sınırları içinden Çıldır'a yakın bir mesafeden geçecek olan bu ipek yolunun Ardahan'a bağlantısını sağlamak için yaklaşık 45-50 km'lik bir tren hattına ihtiyaç var. Kars Bakü Tiflis Demiryolu projesi bildiğiniz gibi hızla ilerlemekte ve bir kaç yıl içinde faaliyete geçecektir. Ardahan'ında bu ipek yolu içerisinde yer alması için 14 yıl önce verilen sözün tutulmasını istiyoruz. Bu konunun takipçisi olacağım" ifadelerini kullandı.


ÖĞÜT, BAŞBAKAN VE ULAŞTIRMA BAKANINI ZİYARET EDECEK

Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın Ulaştırma Bakanı olması konusunda da görüşlerini bildiren Öğüt; "Bölgemizden bir bakanın çıkması büyük bir şans olmuştur. Özellikle ulaşım sorunu yaşayan ilimiz ve bölgemizde Sayın Arslan'ın Ulaştırma bakanı olması ile bu sorunların çözüme kavuşacağını bekliyorum. Bayramdan sonra hem Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan'ı hem de Başbakan Binali Yıldırım'ı ziyaret ederek, Ardahan'ın sorunlarının çözümü konusunda kendilerinden desteklerini isteyeceğim.

Mesele Ardahan ise burada parti ayrımı gözetmek olmaz. Bir milletvekili öncelikle kendi ilinin sorunlarının çözümünde çalışma yapması gerekmektedir. Ne yazık ki bu gün bu sıkıntılar hat safhada, ilimizden seçilen vekillerimiz Ardahan'ın hiç bir sorunu yokmuş gibi, kendilerini Ulusal sorunlara adamış Ardahan adeta unutulmuştur. Elbette Ulusal konularda da vekillerimizin yer alması gerekiyor ancak ilk öncelik Ardahan olmalıdır" dedi.


ÖĞÜT VAKFI ARDAHAN’DA EĞİTİME DESTEK SUNACAK

Ardahan’dan üç dönem Milletvekilliği yapan ve 7 Haziran Genel seçimlerinde sürpriz bir şekilde meclise gidemeyen Öğüt, Ardahan’ı ve Ardahanlıları unutmadığını belirterek, “Ardahanlı kardeşlerim beni 3 dönem vekillik madalyası ile şereflendirdiler. Bende bu görevi elimden geldiği kadarıyla yapmaya ve hakkını vermeye çalıştım. Ardahan’ı sevmek ve Ardahan için bir şeyler yapmak için illa Milletvekili olunması gerekmiyor.

Aktif siyasette olmasam da Ankara’da sürekli Ardahan gündemi ile çalışıyorum. Bildiğiniz gibi adımı taşıyan bir vakıf var. Ensar Öğüt Vakfı. Bu vakıf eğitim ve sağlık üzerine çalışmalar yürütmekte. Başkanı olduğum bu Vakfın bir şubesini Ardahan’a açarak burada hem eğitim hem de sağlık üzerine çalışmalara başlayacağız” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Seri İlanlar
Yeni UMUT Gazetesi Haber Sitesi
© Copyright 2013 DKM YAZILIM HER TÜR HAKKI SAKLIDIR.... Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA