Bekaroğlu: Fantezi yapıyorlar!
BEYLİKDÜZÜ’NE YENİ OKUL...
ÇAPAN: ESENYURT’TA ÇATIŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAI Dayanışma Platformu Çapan’a destek olacak

KAI Dayanışma Platformu Çapan’a destek olacak
Uzun süre Gürbüz Çapan'a destek miting üzerine görüşme yapıldıktan sonra 9 Şubat Pazar günü Esenyurt Cumhuriyet meydanında yapılacak Gürbüz Çapan'a destek mitingine tam kadro katılıp her türlü destek sunulacağı yönünde karar verildi.
07.02.2014 / 16:17


Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin Esenyurt Belediye eski Başkanı Gürbüz Çapana verdiği 5 yıl hapis cezasını onanmasına tepki gösteren “Esenyurt Kars Ardahan Iğdırlılar Platformu” yaptığı açıklamada, “2009 Yılında içeri alınıp belediye başkanlığı elinden alınan CHP Esenyurt Belediye başkan adayı Dr Gürbüz Çapan’a yapılın bu ikinci haksızlık bütün Esenyurt halkını derinden incitmiştir. 9 Şubat Pazar Günü yapılacak miting için destek olup toplu olarak tepki gösterilecektir” denildi.Esenyurt  incirtepe derya 2 Düğün salonunda yapılan toplantıya 157 imzalı 200'u 8 üzerden bir katılım oldu. Uzun süre Gürbüz Çapan'a destek miting üzerine görüşme yapıldıktan sora 9 Şubat Esenyurt Cumhuriyet meydanında yapılacak Gürbüz Çapan'a destek mitingine tam kadro katılıp her türlü destek sunulacağı yönünde karar verildi.

 TOPLANTI SONRASI ŞU AÇIKLAMA YAPILDISeçme ve seçilme hakkı en demokratik ve anayasal haktır. Kirli siyaset ve kirli rekabet toplumda taban bulmamakta ve toplum tarafından şiddet ile kınanmaktadır.Gelinen günde ESENYURT 30 MART 2014 yerel seçimlerine hızla ve toplumun tüm renkleri ile projeler ve hizmet planlamaları ile hazırlanırken CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı, Hemşerimiz, Esenyurt Belediyesinin Kurucu Belediye Başkanı olan Dr. Gürbüz Çapan hiçte ahlaki olmayan bir saldırı ile demokratik yarıştan alıkonulmaya çalışılmaktadır.Geçmiş yıllarda da yapılan komploların, seçilme hakkına konulan ipoteklerin devamı olarak değerlendirdiğimiz bu saldırı ile hemşerimiz Dr. Gürbüz Çapan seçim arenasından uzaklaştırılmak istenmektedir.Projeleriyle halkıyla buluşmasını engellemek için bu bildik (daha önceden izlediğimiz) filmi sahneye koyarak insanlarımızın gözünün içine baka baka bir korku ve tehdit unsuru olarak önümüze konmaktadır.Biz KAI kökenli Esenyurtlular ve Esenyurt'u tamamlayan bütün herkesle kol kola ve omuz omuza vererek nereden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın haksızlığı kabul etmeyeceğiz.Esenyurt'a emek veren kurucu başkanı Esenyurt'a sevdalı Dr.Gürbüz Çapan'ı yedirtmeyeceğiz. Ona sonuna kadar sahip çıkacağız.Diyeceğimiz o ki; bütün Esenyurt camiası, şimdi Esenyurt'a sahip çıkma zamanıdır. Bugün zulmü görmezsek yarın zulümden kurtulamaz ve onurumuzun yaralanmasına sebep oluruz.Gürbüz Çapan'a sahip çıkmak haklarımıza sahip çıkmaktır. Esenyurt halkı ve sivil toplum kuruluşları; sesimize ses verin. Boyun eğmeyelim. Bilinmelidir ki en büyük güç halkın gücüdür. Bu gücü kullanarak kendimize olan güvenimizi bu diktatör kafalılar görsün!Biz de diyoruz, haramilerin saltanatını yıkmak için Türkiye'ye de örnek olacak 9 Şubat 2014 Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda saat 13.00'da "Gürbüz Çapan yalnız değilsin", "Esenyurt sahipsiz değilsin" haykırışlarıyla hak arayışı meydanındayız.Esenyurt KAİ Dayanışma Platformu


Etiketler:
Bu haber toplam 1040 defa okundu
YAZARLAR
Yeni UMUT Gazetesi