Bekaroğlu: Fantezi yapıyorlar!
BEYLİKDÜZÜ’NE YENİ OKUL...
ÇAPAN: ESENYURT’TA ÇATIŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kars İli Arpaçay İlçesi Aydıngün Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği kaz gecesine yoğun bir katılım gerçekleşti.

Kars İli Arpaçay İlçesi Aydıngün Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği kaz gecesine yoğun bir katılım gerçekleşti.
1994 yılında kurulan Kars Arpaçay ilçesi Aydıngün köyü kültür ve dayanışma derneği her yıl geleneksel olarak düzenlediği kaz gecesine yoğun ilgi vardı.
11.03.2013 / 17:16


 



1994 yılında kurulan Kars Arpaçay ilçesi Aydıngün köyü kültür ve dayanışma derneği her yıl geleneksel olarak düzenlediği kaz gecesine yoğun ilgi vardı.



İstanbul Bağcılar kültür evinde düzenlenen geleneksel kaz yemeği gecesine yoğun katılım gerçekleşti.



          Gecede aşılış konuşması yapan dernek Başkanı Mustafa yaycı şunları söyledi:Bize şu an bulunduğumuz kültür evini hiçbir ücret talep etmeden tahsis eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcıya şahsım ve yönetim kurulu adına çok teşekkür ediyorum dedi Ve konuşmasını şöyle sürdürdü.



          Muhterem dostlarım kıymetli hemşerilerim bildiğiniz gibi 20 Ocak 2013 tarihli genel kurulda yeni bir yönetim kurulu oluşturduk. 27 Ocak 2013 tarihli ilk toplantımızda bu akşamki yemekli etkiliğin kararını aldık. 3 şubat  2013 tarihinde bu salonun bize tahsis edilebileceğini öğrenince  çalışmalarımıza hız vererek bu güne kadar geldik. 25 gün gibi kısa bir sürede bu yemekli etkinliğimizi siz dostlar için gerçekleştirdik. Mutlaka bir eksikliğimiz olmuştur. Veya olacaktır. Hoşgörünüzü sizin takdirlerinize sunuyorum. Allah izin verirse 2014 yılı 20. Kuruluş yıl kutlamalarının çok daha gelişmiş bir konsept  ve özkaynak kullanmama çabalarıyla mükemmel bir şölen havasında geçeceğinin müjdesini şimdiden sizlere verebilirim. Bu gecede derneğimizden katkılarını esirgemeyen Tarkan Kızıltaşa, Atakan Dadaşa, Karstan kazları buraya getiren, Ülgen Tanrıverdiye,Dural Çifçiye ve bizleri kırmayıp buralara kadar gelen köy muhtarımız Erdem Bişara,Fikret Tanrıverdiye,eski muhtarımız Hayrettin Derindereye,Efraim Dadaşa, derneğimizin onursal başkanı ve derneğimize bu güne kadar emeği geçen kurucu üyelerine  ismini sayamadığım burada bulunan tüm konuklara hepiniz hoş geldiniz şerefler verdiniz dedi.



 





            



            Gecede mavi umut adlı dans topluluğu Kafkas halk oyunlarından bir demet Kafkas oyunları sergilerken  Yöresel halk müziği sanatçı grubu türkülerle ve davul zurna eşliğinde geceye katılan konukların halay çekmesiyle birlikte renk kattılar. Gecenin davetli âşıklarından Gökmen Dursun ve Maksut Koca Feryadini güzel türküleriyle efkarlanan konuklar  cumhuriyet şiiri eşliğinde de duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.



Aydıngün köyü kültür, dayanışma ve yardımlaşma derneği yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır



YÖNETİM KURULU:Mustafa Yaycı,İbrahim Yaycı,İhsan Taşdemir,Durmuş Aslan,Ekrem Kızıltaş,Mustafa Derindere,Yaşar Kılıç, Özkan Uğurlu,Birdal Atbaş,Firgani Çiftci,Talip Atbaş



Suat İNCEDERE / YENİ UMUT GAZETESİ / İSTANBUL



 


Etiketler:
Bu haber toplam 2396 defa okundu
YAZARLAR
Yeni UMUT Gazetesi